Kdo vás bude učit?

Lektorka němčiny na cestách

Jsem Kika, lektorka němčiny přes Skype, která se snaží spojit své vášně v jednu – cizí jazyky, cestování a psaní, a tím pomoct všem, kteří v němčině tápou.

Německy jsem se začala učit na základní škole, kdy si většina dětí vybrala angličtinu, ale já si stála za svým – budu se učit německy. Vystřídala jsem sice několik učebnic i paní učitelek, ale pořádně jsem promluvila až na soukromém doučování před maturitní zkouškou, kterou jsem díky své lektorce složila za jedna a začala vyhrávat školní soutěže v německém jazyce.

Během studií na univerzitě jsem začala více cestovat a rozhodla se vyjet na půlroční Erasmus do Německa.

První dny jsem se styděla i pípnout, na kurzech němčiny jsem marně čekala na vysvětlení v češtině a v obchodě přemýšlela i několik minut nad německými slovíčky zahalenými v šišlavém saském dialektu.

V Německu jsem se naučila, že se jazyk dá vyučovat pouze v cílovém jazyce, bez češtiny, a to od úrovně A0. Také jsem se naučila, že pokud chcete mluvit cizím jazykem, musíte ho prostě používat – od začátku mluvit, psát, číst a poslouchat. Začala jsem se ve dvaceti letech konečně učit anglicky, a po pár letech ještě polsky, rusky a španělsky. Do Německa na TU Chemnitz jsem se o rok a půl později vrátila a zůstala až do svých 23 let, kdy mě má touha cestovat vyslala do světa.

Během dvou let v Německu jsem získala certifikáty B1 – C1, pracovala na vánočních trzích ve stánku s trdelníky, učila češtinu pro cizince, tlumočila na veletrhu, doučovala spolužáky i děti a také připravovala catering na svatby, oslavy, konference apod., na kterých jsem po večerech obsluhovala a pilovala své znalosti němčiny čistě v německém kolektivu.

V němčině stále objevuji nová a nová slovíčka, nová přísloví, nová rčení i nové kulturní zvyklosti z různých oblastí a regionů. Stále se vzdělávám nejen v jazykové oblasti, ale i v lektorování, např. na různých kurzech a seminářích. Má práce je i mým koníčkem, a tak se i v odpočinkový den přistihnu, jak lustruji YouTube či tvořím materiály na výuku.

Momentálně spolupracuji zejména s mírně a středně pokročilými dospělými studenty, kteří žijí v zahraničí a potřebují se v jazyce zdokonalit, ať už kvůli práci, studiu či osobnímu životu.

Nabízím individuální kurzy přes Skype, online video kurz, balíček lekcí pro samouky, kteří si sami nevědí rady, nebo zábavné konverzace nad hrnkem kávy.

Kromě cizích jazyků miluji cestování a vše co s ním souvisí – kultura, lidi a jídlo. Moc ráda vařím a jsem vášnivý knihomol, který čte nejradši v přírodě.

Ráda bych se dozvěděla i něco já o vás, samozřejmě v němčině.

Vyzkoušejte nezávaznou seznamovací lekci ZDARMA, na které se mi představíte a vyzkoušíte si, jak učím.

Nikdo přece nechce kupovat zajíce v pytli, a aby naše spolupráce byla efektivní a dlouhodobá, je důležité, abychom si 'lidsky sedli'.