FAQ

Nabízíte i osobní lekce?

Individuální pravidelné lekce nabízím pouze online. Upřednostňuji svobodu pohybu a nezávislost na místě jak pro sebe, tak i pro své studenty. Zaměřuji se většinou na Čechy, žijící v zahraničí, a sama momentálně žiji v cizině, proto nejsou osobní setkání možná.

Pokud byste se se mnou chtěli vidět, pořádám jednou za čas osobní Kaffee mit Deutsch v Praze, na které jste srdečně zváni. Nabízím výuku primárně přes Skype, ale můžeme použít i Zoom, Messenger, Teams či jiné platformy.

Proč výuka online?

  • ušetříte čas i peníze
  • můžete si vzít svůj kurz němčiny kamkoliv
  • nemusíte výuku přerušit během nemoci ani dovolené
  • učíte se doma či na pracovišti . V čase, kterým vám vyhovuje
  • výuka je individuální, přizpůsobena vašim skutečným potřebám

Jak jste na tom časově? Učíte i o víkendu?

Učím každý všední den, po domluvě se studentem. V případě, že nenajdeme oboustranně vyhovující termín Skype lekcí, ráda předám kontakt na ověřené a skvělé kolegyně, se kterými spolupracuji.

Preferuji pravidelné lekce v konkrétní den a čas, tak, aby nám to oběma vyhovovalo.

Pokud studenti z nějakého důvodu potřebují lekci přesunout na jiný den či dokonce zrušit, mohou tak učinit až 24 hodin před plánovaným termínem. Výuka proběhne v jiném oboustranně vyhovujícím termínu, případně bude nahrazena e-lesson.

Jak probíhá výuka?

Přes Skype. Bez učebnic. Bez tabule. Bez pravítek a ukazovátek. To však neznamená, že bychom si pouze povídali. Na gramatiku mám vlastní materiály ve formátu pdf. Studentům zasílám obrázky, pracovní listy, fotografie apod., často také pracuji se sdílenou obrazovkou, nejrůznějšími aplikacemi, videi a webovými stránkami.

Každý student ode mě dostane vlastní složku na google drive, na který mu nahraji materiály k probrané látce, slovní zásobu a procvičování na doma.

Mějte prosím na paměti, že nenabízím žádnou zázračnou metodu, jak se naučit německy. Mohu se stát pouze vaším průvodcem na cestě k dokonalé němčině, mohu vám podat pomocnou ruku, ať už opravou chyb, svými radami a tipy, svými materiály, zlepšováky a zkušenostmi. Největší práce na vás však čeká doma a v běžném životě. Abyste se jazyk opravdu naučili, musíte jej používat, a tak před koupí balíčku počítejte vždy s tím, že je domácí příprava nutná.

Online lekce nejsou vhodné pro děti ani teenagery, kteří nad sebou potřebují kontrolu. Jsou vhodné pro motivované studenty, kteří se k lekcím němčiny rozhodli sami.

Můžu si výuku přes Skype nejprve vyzkoušet, než si předplatím kurz?

Ano. Nabízím 20 - 30 minutovou lekci zdarma, abyste si vyzkoušeli, zda Skype technicky funguje, zda vám tento způsob výuky sedí a že opravdu existuji, než mi pošlete peníze. Kromě toho je pro mě Probestunde velmi důležitá, abych zjistila, kdo jste, jak mluvíte německy, a co vás baví.

Jak se na lekce mohu zapsat?

Ozvěte se mi přes kontaktní formulář a domluvíme se na seznamovací lekci, která je nezávazná a ZDARMA!

Co je pro mě důležité? Vaše dosavadní znalosti (jazyková úroveň), časové možnosti, cíl, kterého chcete dosáhnout a samozřejmě vaše motivace.

Popovídáme si česky o tom, jak bychom spolupracovali a německy o vás a vašem životě, abych si udělala představu o tom, jak vám mohu pomoci. Také zjistíte, zda jsem vám sympatická a jestli by vám tento způsob výuky vyhovoval.

Poté si vyberete balíček lekcí, a já vám obratem zašlu fakturu v CZK či EUR. Po úhradě faktury můžeme začít s výukou.

Peníze za předplacené lekce jsou nevratné.

Co k výuce přes Skype potřebuji?

Připojení k internetu, počítač s funkční kamerou a mikrofonem. Stačí samozřejmě i smartphone či tablet s nainstalovaným Skypem, ale osobně doporučuji počítač pro vaše pohodlí (psaní, zobrazování materiálů).

Pro lepší kvalitu zvuku doporučuji také sluchátka s mikrofonem, obzvlášť pokud voláte v rušném prostředí.

Budu dostávat domácí úkoly?

Ano. Pokud o ně vyloženě nestojíte, nebo je opakovaně nevypracujete, dále vám je dávat nebudu, ale bude to pro mě znamenat, že nemáte o němčinu dostatečný zájem a ztráta motivace je nejčastějším důvodem a odpovědí na otázku: "Proč se sakra nemůžu naučit německy? Já se to snad nikdy nenaučím!" Naučíte! Ale musíte se snažit a pozvat němčinu do svého života i mimo naše setkání. Jak? Doporučím vám spoustu zajímavých filmů, seriálů, podcastů, knih atd. a společně najdeme něco, co vás bude bavit. :-)

Pokud domácí úkoly milujete, mrkněte na Mentoring pro samouky. Mohla by to být ta nejvhodnější forma výuky právě pro vás – nezávisle na místě i na čase. Zábavné úkoly, spousta inspirace.

Jak a za jakých podmínek můžu individuální lekci přes Skype zrušit?

Každému se občas stane, že musí domluvený termín zrušit. Aby se to však nedělo příliš často, a vy jste zůstali s němčinou v pravidelném kontaktu, sepsala jsem několik podmínek ke stornování domluvené výuky:

Omluva více než 24 hodin předem

  1. vyberte si jiný den/čas z mého kalendáře a lekce se uskuteční v náhradním termínu
  2. obdržíte ode mne e-lesson, kterou vám zašlu v den původně plánované lekce a vy ji do příští hodiny vypracujete a pošlete na můj e-mail

Zrušení lekce méně než 24 hodin předem

  • výuka propadá v plné výši

Pozdní příchod

Jsme-li domluveni na lekci a vy do 15 minut nedorazíte a ani mi nedáte vědět, že máte zpoždění, lekce automaticky propadá a ze Skypu odcházím. Pokud byste se tedy nestíhali dostat k počítači včas, dejte mi vědět a já ráda počkám. Když mi nebude navazovat další lekce, můžeme si hodinu protáhnout, abyste o zaplacený čas nepřišli.

Pro více informací se seznamte s mými Obchodními podmínkami, kde je vše sepsáno podrobněji.

Učíte i ve firmách?

Ano, ale učím pouze přes Skype.

Mí studenti často nebyli s firemními kurzy, které jim zaměstnavatel zajistil, spokojeni. Lektoři často bývají nezkušení studenti či agenturní zaměstnanci, kteří jsou velmi špatně placeni a nemají motivaci žákům opravdu něco předat.

Pokud máte zájem o efektivní výuku, domluvte se se svým zaměstnavatelem, zda by vám lekce, či alespoň nějakou část, neproplatil. Většině studentů umožňují zaměstnavatelé systém 50:50.

S jakými studenty spolupracuješ nejradši?

Preferuji motivované samouky, kteří mají jasně daný cíl a motivaci. Umím vás skvěle nakopnout k tomu, abyste měli výsledky, abyste se rozmluvili, abyste se posunuli o úroveň výš! Čím víc budete němčině dávat, tím víc budu dávat já vám. Nejradši spolupracuji s mírně pokročilými studenty (A2 – B1), kteří jsou naladěni na stejnou vlnu.

Pokud jste začátečník, pokročilý germanista nebo máte zájem o lekce pro vaše dítě, nezoufejte! Já osobně se vás sice neujmu, ale pohybuji se ve světě lektorek a vím o spoustě skvělých učitelů, na které vám ráda předám kontakt. Stačí napsat.