FAQ

Nabízíte i osobní lekce?

Učíme pouze online. Zaměřujeme se především na Čechy, žijící v zahraničí. Lektorky v týmu Kika's German žijí v Německu, Rakousku, Španělsku nebo Brazílii.

Nabízíme výuku přes Skype, Zoom, Teams nebo Google Meet. Materiály s vámi budeme sdílet v Google Classroom.

Proč výuka online?

  • ušetříte čas i peníze
  • můžete si vzít svůj kurz němčiny kamkoliv
  • nemusíte výuku přerušit během nemoci ani dovolené
  • učíte se doma či na pracovišti. V čase, kterým vám vyhovuje
  • výuka je individuální, přizpůsobena vašim skutečným potřebám

Jak jste na tom časově?

Učíme každý všední den, po domluvě se studentem. V týmu Kika's German máme pokryté ranní, odpolední i večerní termíny. Určitě najdete lektorku na termín, který vám vyhovuje.

Pokud studenti z nějakého důvodu potřebují lekci přesunout na jiný den či dokonce zrušit, mohou tak učinit až 24 hodin před plánovaným termínem. Výuka proběhne v jiném oboustranně vyhovujícím termínu, případně bude nahrazena e-lesson.

Přečtěte si prosím naše obchodní podmínky, se kterými zaplacením faktury souhlasíte.

Jak probíhá výuka?

Přes online platformu. Bez učebnic. Bez tabule. Bez pravítek a ukazovátek. To však neznamená, že bychom si pouze povídali. Na gramatiku máme připravené vlastní materiály. Pracujeme se sdílenou obrazovkou, aplikacemi, videi a webovými stránkami.

Každému studentovi založíme Google Classroom - virtuální učebnu, ve které bude mít veškeré materiály z lekcí, domácí úkoly, slovní zásobu a naší neustálou podporu po celé trvání spolupráce.

Online lekce nejsou vhodné pro malé děti, ani teenagery, kteří nad sebou potřebují kontrolu. Jsou vhodné pro motivované studenty, kteří se pro lekce němčiny rozhodli sami.

Můžu si výuku přes Skype nejprve vyzkoušet, než si předplatím kurz?

Ano. Nabízíme 20 - 30 minutovou seznamovací lekci, abyste si vyzkoušeli, zda Skype technicky funguje a jestli vám tento způsob výuky sedí. Kromě toho si poslechneme vaší němčinu, domluvíme se na společném cíli a sestavíme výukový plán na míru.

Jak se na lekce mohu zapsat?

Ozvěte se nám přes kontaktní formulář a domluvíme se na seznamovací lekci, která je nezávazná a ZDARMA!

Lektorku si můžete sami vybrat podle sympatií, časových možností nebo vašich potřeb. Případně můžete napsat na kika@kikasgerman.cz, kde vám s výběrem vhodné lektorky či kurzu poradíme!

Co je pro nás důležité? Vaše dosavadní znalosti (jazyková úroveň), časové možnosti, cíl, kterého chcete dosáhnout a samozřejmě vaše motivace.

Co k výuce přes Skype potřebuji?

Připojení k internetu, počítač s funkční kamerou a mikrofonem. Stačí samozřejmě i smartphone či tablet, ale osobně doporučuji počítač pro vaše pohodlí (psaní, zobrazování materiálů).

Pro lepší kvalitu zvuku doporučuji také sluchátka s mikrofonem, obzvlášť pokud voláte v rušném prostředí.

Budu dostávat domácí úkoly?

Záleží na domluvě s lektorkou. Dostanete od nás však spoustu tipů, kde a jak se učit němčinu zábavně a efektivně.

Pokud domácí úkoly milujete, mrkněte na Mentoring pro samouky. Mohla by to být ta nejvhodnější forma výuky právě pro vás – nezávisle na místě i na čase.

Jak a za jakých podmínek můžu individuální lekci přes Skype zrušit?

Každému se občas stane, že musí domluvený termín zrušit. Aby se to však nedělo příliš často, a vy jste zůstali s němčinou v pravidelném kontaktu, sepsali jsem několik podmínek ke stornování domluvené výuky:

Omluva více než 24 hodin předem

  1. vyberete si jiný den/čas a lekce se uskuteční v náhradním termínu

Zrušení lekce méně než 24 hodin předem

  • výuka propadá v plné výši

Pozdní příchod

Jsme-li domluveni na lekci a vy do 15 minut nedorazíte a nedáte vědět, že máte zpoždění, lekce automaticky propadá. Pokud byste se tedy nestíhali dostat k počítači včas, dejte vědět.

Pro více informací se seznamte s Obchodními podmínkami, kde je vše sepsáno podrobněji.

S jakými studenty spolupracujete nejradši?

Preferujeme motivované samouky, kteří mají jasně daný cíl a motivaci. Zaměřujeme se na výuku dospělých.

V týmu Kika's German máme lektorky, které se specializují na úplné začátečníky, mírně pokročilé studenty, falešné začátečníky, ale i velmi pokročilé studenty. Nabízíme přípravu na zkoušky od B1 po C2. Nabízíme konverzační lekce na rozmluvení, výslovností trénink nebo mentoring pro samouky.

Máte cíl, ale nevíte, jaký kurz si vybrat nebo kterou lektorku oslovit? Napište na kika@kikasgerman.cz, s výběrem moc ráda poradím, protože všechny své lektorky osobně znám a vím, na co jsou nejlepší!