Průvodce online lektora

Ukáže vám cestu, jak se úspěšně živit výukou jazyků. Odkudkoliv.
 • 3 kapitoly jako tři pilíře práce jazykového lektora – Cizí jazyk, Lektorování a Podnikání
 • 1 bonusová kapitola o práci na cestách neboli digitálním nomádství
 • podrobné rady 6 odborníků na: lektorskou činnost a didaktiku, marketing, účetnictví, brand, technické vybavení
 • 238 stran
 • spousta užitečných odkazů
 • 10 praktických checklistů

Co o e-booku říkají první čtenáři?

Gábina

Kdybych byla lektorka, po přečtení tohohle e-booku bych měla nabito k tomu, být ta nejlepší lektorka! A z druhé strany – kdybych byla studentka, chtěla bych jen takového lektora, který si přečetl tenhle e-book a řídí se podle něj.

Helča

Docela jsem to zhltla, hezky se to četlo. E-book mi hodně pomohl s ujasněním toho, proč je třeba mít u učení přesně danou cílovku a stát si za ní. Začínám se pořádně orientovat i v tom, jak se ke klientům dostat - částečně díky informacím v e-booku a částečně díky tomu, co jsem si stihla načíst v odkazech.
Myslím, že je e-book vhodný jak pro někoho, kdo už učí a chce přejít na online výuku, tak pro začínajícího lektora, jen si z toho každý vezme něco jiného. Užitečné byly odkazy a tipy na weby a tipy od dalších lektorů / zajímavých lidí z dalších oborů.
Čím dál tím víc mi dochází, že bych za něj dala i víc, když to srovnám s tím, že u někoho přes 600 Kč stojí jedna hodina jazykové výuky, a kolik je za tímto e-bookem zkušeností, práce a kolik lidí se na tom podílelo.

Věra

Je to pěkně, čtivě napsané. Takové to, co přečteš jedním dechem, protože tě to baví. Jsou tam dle mého zodpovězeny veškeré důležité věci. Přijde mi hrozně fajn, že jsi tam i napsala, jak vypadá tvá kancelář na cestách, jsou tam i postupné kroky, jak si zařídit živnost. Je fajn, že tam hned v začátku říkáš, že je potřeba si říct, pro koho to bude, protože nad tím by se člověk měl zamyslet dřív, než bude pokračovat ve čtení.

Barča

Moc dobře se mi to čte jako bych si povídala se zkušenou kamarádkou. Je to napsané přístupným, ale místy odborným jazykem, zároveň vysvětleno tak, aby to pochopil každý. První půlka uběhla ani nevím jak a zdála se mi super motivační a zároveň realistická. Ta část o byrokracii mi přijde boží, praktická a co bych za to bývala dala, když jsem to řešila! Líbí se mi příspěvky ostatních. Určitě si myslím, že mi kniha pomůže a ulehčí spoustu práce.

KOUPIT E-BOOK

S čím vám kniha pomůže?

Kniha je tak nabitá informacemi, že nevím, kde začít. Najdete v ní kompletní know-how, jak pracovat jako lektor jazyků na volné noze, úspěšně se tím živit, v podnikání růst a užívat si to. A mnohem víc. Chcete mrknout na obsah a ukázku?

STÁHNĚTE SI UKÁZKU

Kiko, co se v tvém e-booku dozvím?

Na konzultacích pro lektory s oblibou říkám, že práce lektora má tři pilíře. Musíme skvěle ovládat cizí jazyk, musíme ho umět předat a vysvětlit tak, aby to bylo zábavné a účinné, a kromě toho jsme podnikatelé. Musíme se starat o marketing, účetnictví, prodej. Tím, že učíme online, jsme zároveň uživatelé technologií, a protože jsme učitelé a pracujeme s lidmi, riziko syndromu vyhoření je u nás mnohem vyšší než v jiných oborech. Povím vám, není to snadná práce, ale je to skvělá práce, díky které můžeme pracovat odkudkoliv, nezávisle na místě.

Díky e-booku se dozvíte, jak všechny tyto pilíře udržet v rovnováze. Jak dělat věci správně, efektivně, jednoduše a s výsledky! O výsledky jde v podnikání především, jinak bude z vašeho učení pouze časově a finančně náročný koníček.

Konkrétně se podíváme nejprve na to, jaké znalosti jazyka jsou potřeba k tomu, abychom se stali lektory. Mrkneme na způsoby výuky, didaktiku, typy studentů a určení cílové skupiny. Zaměříme se na konkrétní tipy, jak nabírat nové studenty, jak dlouhé lekce nabízet, jak si sestavit rozvrh i cenovou nabídku. V kapitole lektorování se budeme věnovat tomu, jaký by měl správný lektor být, jak se na lekce připravovat, kde se inspirovat, a podělím se s vámi i o nějaké konkrétní aktivity, abyste věděli, jak učím já.

Podíváme se s Bárou Zikovou na to, jak se liší online výuka od té osobní, a Kristina Uhnáková pro vás sepsala pár bodů, které vám pomohou nevyhořet při práci lektora. Kromě toho jsem pro vás připravila kapitolku o tom, jak si studentům říct o feedback a jakým způsobem využívat reference pro další prodej.

Nejdelší kapitolou je kapitola o podnikání, je tam toho víc, než se může zdát. Ať se nám to líbí, či ne, na volné noze jsme především podnikatelé, a to možná víc než učitelé. Proč? Musíme si studenty sehnat sami! Jinak nebudeme mít koho učit.

Povyprávím vám o svých začátcích. Nejsem totiž studovaná germanistka, ale cestovatelka, která se rozhodla podnikat na cestách. Začínající lektor se dozví něco o počáteční byrokracii, jako je založení živnosti a účetnictví. Pokročilejší si mohou ověřit, zda dělají v účetnictví vše správně a hodit očko na tipy od Kateřiny Hlůškové, která sepsala nejčastější chyby podnikatelů v účetnictví (včetně toho, kdy se stát identifikovanou osobou). Tomáš Krauz nám prozradí, kolik mobilních dat spotřebuje Zoom, Teams nebo Skype, jaký si vybrat počítač, sluchátka a další techniku.

A pak se pomalu dostaneme k tomu, kde studenty vlastně hledat. Čeká vás kapitola o obsahovém marketingu, e-mailovém marketingu i jiných možnostech. Šárka Kymplová shrnula do několika bodů informace k sebepropagaci a k tomu se zaměřila na funkci webové stránky, včetně její ceny a možností vytvoření. S marketingem úzce souvisí brand a budování vlastní značky. Kdo jiný než Ivana Kudrnová, zakladatelka dvou úspěšných jazykových projektů, by pro vás mohl sepsat tipy, jak na brand.

V kapitole Podnikání vám dám ještě pár tipů, jak vydělávat online a zároveň být offline. Co tím myslím? To, že nemusíte sedět jen u počítače na lekci se studentem, ale můžete vydělávat, i když spíte. Díky digitálním produktům.

Poslední bonusovou kapitolu jsem přidala pro všechny, kteří touží po cestování. Je to moje srdcová kapitola, protože první u mě bylo cestování a až potom němčina. Moc jsem si přála být digitální nomádkou. Pět týdnů dovolené a jedno místo, to není nic pro mě. Miluju změnu! Už více než rok cestuji s laptopem i svými studenty v něm. Podělím se s vámi o pár tipů, jak na cestách pracovat efektivně, na co dávat pozor či do jakých zemí se vydat.

Ještě nejste dost přesvědčeni?

STÁHNĚTE SI UKÁZKU

Pokud se svým podnikáním jazykového lektora nejste spokojeni, cítíte, že by to chtělo vylepšit, posunout, optimalizovat, zdražit atp., neváhejte ani vteřinu, tento e-book je přesně to, co hledáte. Pokud řešíte nějaký konkrétní či individuální problém více do hloubky, nabízím vám k e-booku konzultaci.

Pro koho je e-book vhodný?

E-book je vhodný nejen pro začínající lektory na volné noze, ale i pro ty zkušené, kteří zvažují přechod do online světa. Dále pro úplné začátečníky, kteří dobře ovládají cizí jazyk a chtěli by podnikat a stát se digitálními nomády. Napsala jsem ho i pro ty, kteří už se nějaký čas v jazykových službách pohybují, ale chtějí se zlepšit, zdokonalit, obohatit o nové tipy a rady, ať už kvůli přechodu do online světa, optimalizaci času stráveného přípravami hodin, organizaci rozvrhu nebo marketingu.

KOUPIT E-BOOK

Pokud se svým podnikáním jazykového lektora nejste spokojeni, cítíte, že by to chtělo vylepšit, posunout, optimalizovat, zdražit atp., neváhejte ani vteřinu, tento e-book je přesně to, co hledáte. Pokud řešíte nějaký konkrétní či individuální problém více do hloubky, nabízím vám k e-booku konzultaci za zvýhodněnou cenu.

Vyberte si, co potřebujete:

E-BOOK
Průvodce online lektora

548,-
KOUPIT

BALÍČEK
e-book Průvodce online lektora + konzultace (60 min.)*

1500,-
KOUPIT

* běžná cena konzultace 1200,-
* na termínu konzultace se můžeme domluvit kdykoliv v následujícím roce od zakoupení, abyste na přečtení i sestavení otázek měli dostatek času.

Cena za vaše nové
lektorské know-how odpovídá:

 • jedné až dvěma individuálním lekcím cizího jazyka
 • večeři pro dva
 • vstupence do multikina s jedním dítětem a popcornem

Ušetříte si:

 • hodiny strávené vyhledáváním informací, které jsou často obecné a pro nás, lektory, nepoužitelné
 • pokusy a omyly, kterými jsem prošla já - o všem, co doporučuji, jsem osobně přesvědčená
 • starosti, zda děláte pro své podnikání maximum, nebo zda existuje cesta něco vylepšit

A naopak ještě
díky e-booku brzy:

 • najdete ideální studenty
 • zdražíte lekce
 • zrychlíte a zefektivníte přípravy na hodiny