Články od Kika´s German

Denně se pohybuji ve světě němčiny a online výuky. Sama se učím několik cizích jazyků, a tak s vámi sdílím rady a tipy, jak na ně. Dozvíte se také něco o studiu a práci v  Německu, o životě na cestách či zákulisí digitálního lektorování.

30. 04. 2021

15 tipů jak se ,,obklopit“ němčinou

Všude na internetu se píše – obklopte se jazyky, pusťte cizí jazyk do svého života, ponořte se do něj. A já s tím naprosto souhlasím, jen vám kromě klišé, že se máte jazyky obklopit dám i pár tipů a rad, jak na to.

08. 03. 2023

Jak na poslech při maturitě? Připrav se s Kika’s German 🎧

Jak se připravit na poslech u maturitní zkoušky? Lektorka a učitelka Petra s tebou sdílí tipy, jak poslech zvládnout s menším stresem, jak se na něj připravit a na co dát pozor. V článku najdeš odkaz na přípravný kurz k maturitní zkoušce i s 15 % slevou.

27. 02. 2023

Lékařkou v Německu 👩🏼‍⚕️ | Soňa Poláčková

Soňa se před šesti lety odstěhovala do Německa, aby nastartovala svoji kariéru lékařky. Jak se v Německu žije? Jak se naučila německy? Co musíte udělat, pokud v Německu onemocníte? Jaké jsou její zkušenosti a co by poradila? Přečti si rozhovor v němčině.

06. 02. 2023

am Telefon ☎️ | Jak zvládnout telefonáty v němčině bez stresu a v pohodě?

Stresuje tě telefonování v němčině a vždy radši zavěsíš, abys mohl/a napsat E-Mail? Pak si přečti tipy, které pro tebe sepsala lektorka Radka. Možná ti dodají odvahu příště telefon zvednout, představit se a zahodit obavy z toho, že telefonování v němčině nezvládneš. Zvládnout krátký hovor se ti bude hodit, například, až se budeš objednávat k lékaři.

10. 01. 2023

Jak na skloňování v praxi?

Máš někdy pocit, že je skloňování k ničemu, protože můžeš koncovky při mluvení polykat a nikdo neuslyší, jestli říkáš dem nebo den? A co psaní a porozumění rodilým mluvčí? Není na čase s tím něco udělat? Přečti si článek, ve kterém ti poradím, jak se skloňování učit v praxi a v kontextu. Pokud pokulhává i teorie, mrkni na nový videokurz – Skloňování od A do Z. Konečně s tím der, die, das něco uděláme, co říkáš?

13. 12. 2022

5 způsobů jak se učit o Vánocích

Jak zařadit učení němčiny i do náročného období Vánoc? Mám pro vás 5 tipů, které zvládne úplně každý a nebudou vás stát žádný čas navíc.

1 2 3 6