Články od Kika´s German

Denně se pohybuji ve světě němčiny a online výuky. Sama se učím několik cizích jazyků, a tak s vámi sdílím rady a tipy, jak na ně. Dozvíte se také něco o studiu a práci v  Německu, o životě na cestách či zákulisí digitálního lektorování.

14. 01. 2022

🇩🇪 Jak se učit jazyk 💡?

Všichni se chtějí učit, ale málokdo se učí, jak se učit.

K úspěšnému procesu učení je zapotřebí motivace a cíl. Spousta malých konkrétních cílů, a opravdu konkrétní důvod PROČ se chci jazyk naučit.

Podívejme se společně na to, jak si najít motivaci, jak stanovit cíle a jak se učit zábavně, z autentických materiálů. Co je to IN-put a OUT-put, a proč je důležité jen pasivně nepřijímat, ale také tvořit.

V článku najdete odkazy a konkrétní příklady z praxe.

30. 11. 2021

5 způsobů jak se učit o Vánocích

Jak zařadit učení němčiny i do náročného období Vánoc? Mám pro vás 5 tipů, které zvládne úplně každý a nebudou vás stát žádný čas navíc.

10. 11. 2021

Využíváš účinně podcasty?

V posledních letech nabraly podcasty na popularitě. Už skoro každý ví, že podcast existuje a přibylo pravidelných posluchačů. Patříš mezi ty, kteří podcast neznají? Je to mluvené slovo, něco jako rádio bez hudby, ke kterému se můžeš vrátit a poslechnout si jej kdykoliv a kdekoliv, i offline. Epizody jsou různě dlouhé a najdeš podcasty o…

08. 10. 2021

Jak smysluplně využít instagram?

Jak efektivně využívat instagram při učení němčiny.

Většina z nás je uživatelem sociálních sítí, a kdo ne, tomu upřímně závidím. Instagram, Facebook a další platformy mohou být na jednu stranu nepřítelem učení, pokud na nich prokrastinujeme, mohou ale i naopak velmi dobře sloužit. Znáte to: ,,Dobrý sluha, špatný pán.“ Pojďme se podívat, jak efektivně využít instagram při učení němčiny.

09. 09. 2021

Proč studovat na německé univerzitě?

Co potřebujete k tomu, abyste mohli studovat v Německu? Jaké jsou pro Čechy podmínky přijetí ke studiu a co je nejsložitější? Je studium úplně zdarma? Zvládnu to? Proč bych to měl chtít, a kde si najít informace? To se dozvíte v článku.

1 2 3 4