Články od Kika´s German

Denně se pohybuji ve světě němčiny a online výuky. Sama se učím několik cizích jazyků, a tak s vámi sdílím rady a tipy, jak na ně. Dozvíte se také něco o studiu a práci v  Německu, o životě na cestách či zákulisí digitálního lektorování.

14. 09. 2022

Jasně a stručně: Skloňování der, die, das 🥨

Bojuješ se členy der, die, das? Nevíš, jak si zapamatovat rod podstatného jména a vlastně v těch třech písmenkách nevidíš smysl, a tak raději mluvíš bez nich? Přečti si článek a dej mi vědět, jestli to dává smysl. Naučím tě konečně pochopit rozdíl mezi češtinou a němčinou. 🥨

09. 08. 2022

7 tipů, jak se zlepšit v psaní ✍🏻

Jak se zlepšit v psaní a proč je to důležité? Mrkni na 3 tipy v článku a dalších 7 na mém instagramu, a zkus mi rovnou napsat komentář pod článek nebo soukromou zprávu v němčině. 🇩🇪

05. 07. 2022

Jak se učit němčinu i na cestách? 🚗

Začátkem prázdnin bych s vámi chtěla sdílet několik tipů, jak se němčině věnovat v autě, při řízení anebo celkově na cestách. A popřát vám krásné léto.

08. 06. 2022

Co vidět ve Švýcarsku? 🇨🇭 5 tipů

Kika’s German pro vás má ve spolupráci s Hankou (Naše švýcarské zážitky) pozvánku na cesty. Vydejte se do Švýcarska a objevte zemi, ze které učím největší množství mých studentů. Pokud byste chtěli letos cestovat jen virtuálně, dobře se u toho pobavit a učit se němčinu, mrkněte na můj letní mentoring pro samouky, ve kterém se do Švýcarska také podíváme!

16. 05. 2022

rozhovor – Jak se připravit na B2?

Co bys měl/a vědět předtím, než se přihlásíš na zkoušku B2? Přečti si ty největší mýty, se kterými se setkávám v praxi, a také rozhovor se studentkou Dankou, která zkouška skládala v dubnu 2022.

1 2 3 5