Články od Kika´s German

Denně se pohybuji ve světě němčiny a online výuky. Sama se učím několik cizích jazyků, a tak s vámi sdílím rady a tipy, jak na ně. Dozvíte se také něco o studiu a práci v  Německu, o životě na cestách či zákulisí digitálního lektorování. V Kika's German už dávno nejsem sama, a tak se s vámi o své zkušenosti, tipy a rady podělí i další lektorky z týmu.

Pokud se přihlásíš k odběru novinek, dostaneš ode mě na konci každého měsíce e-mail s novými epizodami podcastu, novými články na blogu a jako první budeš vědět o novém kurzu. Více e-mailů neposílám! A z odběru se můžeš kdykoliv odhlásit.

30. 04. 2021

15 tipů jak se ,,obklopit“ němčinou

Všude na internetu se píše – obklopte se jazyky, pusťte cizí jazyk do svého života, ponořte se do něj. A já s tím naprosto souhlasím, jen vám kromě klišé, že se máte jazyky obklopit dám i pár tipů a rad, jak na to.

04. 09. 2023

Deutsche Pünktlichkeit aneb chodí Němci vždycky včas? ⏰

„Fünf Minuten vor der Zeit ist des Deutschen Pünktlichkeit,“ říká se v Německu. Německá dochvilnost je vyhlášená a Němci jsou na ni sami velmi pyšní. Ale jak je to s ní doopravdy? Chodí i Němci pozdě nebo se jim daří přijít vždycky včas, případně dokonce o 5 minut dříve, jak se říká v úvodním přísloví? Moje první zkušenost…

03. 07. 2023

Trochu Curry nebo Wurst? A co to spojit dohromady?

Zdá se to jako bláznivá myšlenka. Nicméně v Německu měla a stále má obrovský úspěch.  Šťavnatá grilovaná klobása politá rajčatovým protlakem a posypaná ostrým kari kořením se  stala gastronomickou ikonou Berlína. Nesetkáte se s ní ale v nóbl restauracích, servíruje se především na ulici u stánku  – s hranolky nebo s pečivem.  Příběh Currywurstu sahá…

02. 06. 2023

Sťahovanie z Brna do Viedne 🎡

Míša je lektorkou němčiny online a součástí týmu Kika’s German. Několik let žila v Brně, odkud se přestěhovala před nedávnem do Vídně. Poprosila jsem ji, aby vám popsala proces stěhování a zabydlování se v novém městě. Ani s dokonalou němčinou není vše procházkou růžovou zahradou, ale za Sachertorte to stojí.

03. 05. 2023

Na skok k sousedům do Rakouska 

Poprosila jsem Janu z projektu Rakouská němčina, aby vás pozvala tam, kde je už přes 16 let doma. Jana žije v Rakousku se svým rakouským mužem a dětmi, pracuje v logistické firmě a pomáhá ostatním Čechům, kteří se do Rakouska stěhují nebo odstěhovat chtějí. Učí je německy online, ale i na svém facebooku – Rakouská němčina. Pojďme se tedy do Rakouska podívat, naplánovat prázdninové výlety a mrknout k Janě na to, co se řekne v Rakousku trošku jinak, než u sousedů v Německu.

07. 04. 2023

Četba v němčině

Jak si v němčině číst? Jaké k tomu používat aplikace a slovníky? Jak si správně vybrat knihu? Co je to zjednodušená četba? Kolik % bych měl/a rozumět? A kde se dají knihy půjčit zdarma, koupit nebo najít ve formě e-booku? Vše o čtení knih v němčině se dozvíš v tomto článku.

1 2 3 7